درباره-ساندویچ-پانلمشخصات فنی ساندویچ پانل کبیر 

ساندویچ پانل های کبیر در ضخامتهای ۱۰،۸،۶،۵،۴،۲ سانتیمتر و به عرض ۱ متر و طول متغیر بر حسب سفارش مشتری تولید می گردد. جنس ورق های پوششی ساندویچ پانل می تواند از ورق گالوانیزه ساده یا رنگی، آلومینیوم ساده یا رنگی، فویل، آلومینیوم و یا کاغذ کرافت باشد.
فوم جامد در مقابل حلال ها، روان کننده ها، روان کننده ها، روغنهای معدنی، اسیدها و بازهای رقیق و دود نامناسب کارخانجات و همچنین قارچها و میکروبها مقاوم بوده و به هیچوجه نمی پوسد.
ساندویچ پانل کبیر مقاوم در برابر رشد گیاهان بوده و به علت نداشتن بو و خطر برای سلامت انسان و حیوان از امتیازی ویژه برخوردار میباشد. عدم امکان زندگی حشرات موذی در داخل فوم بهترین نوع عایق مصرفی در انواع پوششهای سقف و دیوار و کف سردخانه ها می باشد.

ساندویچ پانل کبیر با یک طرف پوششش فلزی

ساندویچ پانل های ساخته شده از یک رو با پوشش فلز و طرف دیگر از فویل آلومینیوم یا کاغذ بهترین مصالح برای سقف کاذب و پوشش روی ساختمانهای صنعتی و انبارهای سوله میباشد و مورد استفاده دیگر این نوع ساندویچ پانل پوشش روی دیوارهای قدیمی یا آجری جهت نماسازی و عایق کاری برودتی ( +۱۴۵ الی ۱۵۰+۱۴۰ ) و صوتی میباشد.

ساندویچ پانل ساخته شده از دو رو کاغذ 

یکی از انواع ساندویچ پانل کبیر ساخته شده از دو رو کاغذ به ضخامت ۴ الی ۱۰ سانتیمتر میباشد که برای عایق حرارتی در پشت بام ساختمانهای مسکونی و صنعتی و کف سردخانه ها بسیار مناسب می باشد.

محاسن استفاده از ساندویچ پانل های  کبیر پانل 

۱٫مقاوم در برابر زلزله
۲٫افزایش عمر مفید ساختمان و تاسیسات
۳٫سرعت و دقت در ساخت
۴٫قابلیت بازیافت مصالح و تقلیل مصالح مصرفی
۵٫جلوگیری از پرت حرارت و برودت
۶٫ ساندویچ پانل دارای توجیه اقتصادی در برابر مصالح سنتی

مشخصات ورقهای پوششی کبیر پانل 

ورقهای پوششی کبیر پانل ورق گالوانیزه به ضخامت ۵/۰ میلیمتر با ۷۵/۲ گرم بر متر مربع فلز روی در دو طرف پوشیده شده اند و ضخامت متوسط پوشش گالوانیزه بر روی هر طرف در حدود ۲۰ میکرون میباشد.
این ورقها میتواند به صورت ساده و پیش رنگ باشد.
ورق آلومینیوم به ضخامت ۷/۰ و آلیاژ ۳۱۰۵ بصورت ساده و پیش رنگ سه لایه به ضخامت ۲۰ میکرون میباشد.

ورقهای مورد استفاده در ساندویچ پانل های کبیر دارای مشخصه های فنی ذیل میباشد :
ضخامت ورق لایه بیرونی ۰٫۵ ( در پانل های گالوانیزه )
ضخامت ورق لایه درونی ۰٫۵ ( در پانل های گالوانیزه )
ضخامت ورق لایه بیرونی ۰٫۷ ( در پانل های آلومینیوم )
ضخامت ورق لایه درونی ۰٫۷ ( در پانل های آلومینیوم )
ضخامت ورق لایه بیرونی ۰٫۵ ( در پانل های آلوزینگ )
ضخامت ورق لایه درونی ۰٫۵ ( در پانل های آلوزینگ )
فویل آلومینیومی مسلح ( نخ دار ) با گرماژ ۸۰ و لایه فویل آلومینیوم ۰٫۰۹

فوم پلی یورتان و کاربردهای آن :
فومهای سخت پلی یورتان درحال حاضر یکی از بهترین مواد شناخته شده با توانایی کاربردی در کارهای حرارتی درعرصه های مختلف صنعتی و ساختمانی و … میباشد که نمونه هایی از این قبیل را میتوان در ساخت ساندویچ پانل سقفی و ساندویچ پانل دیواری ، سردخانه ها، عایق نمودن تانکها و مخازن، لوله های انتقای مایعات برشمرد.

چگونگی تولید فرم پلی یورتان :
برای تولید پلی یورتان که اختصارا PU نامیده می شود همواره نیاز به دسته از مواد شیمیایی به نامهای :
۱٫ پلی ال Polyol
۲٫ ایزوسیانات Isosianat

در مسیر تولید فوم نیاز به مواد دیگری است از قبیل :
۱٫ عامل حباب ساز ( Blowing Agent )
۲٫ فعال کننده ها( Activators )
۳٫ پایدار کننده های فوم ( Foam Stabilizers )
۴٫ فعال کننده های کشش سطحی ( Surfectants )

توضیح اینکه درهنگام ترکیب این مواد با یگدیگر گرمای قابل ملاحظه ای تولید می شود که صرف تبخیر مواد فرار مانند (Blowing Agent ) می شود و نیز این امر انبساط فوم تولید شده می گردد.
از ویژگیهای این مواد قابلیت تولید با دانسیته های متفاوت و توانایی چسبیدن به لایه های مختلف فلزی و غیر فلزی بدون نیاز به چسب و نیز با ظرفیت ها و اندازه های مختلف را دارا میباشد.

ساندویچ پانل دیواری 

ساندویچ پانل دیواری پانل کبیر طراحی شده تحت لیسانس اروپا بوده و به واسطه نمای زیبا و کاربری بهتر در حال حاضر از آن در کشورهایی اعم از آلمان، ایتالیا، اسپانیا و … نیز استفاده می گردد.

ساندویچ پانل سقفی 

ساندویچ پانل سقفی پانل کبیر با توجه به تحقیقات و بررسی مشکلات فنی که در تولیدات برخی از شرکتهای پیشین در ایران صورت گرفته، طراحی مجدد گردید و با در نظر گرفتن مقاومت فشاری و خمشی بیشتر و آب بندی و درزبندی بهتر نیز تولید می گردد.

۰۸ آبان ۹۶
کانکس اتاق کنترل ساندویچ پانل

کانکس اتاق کنترل ساندویچ پانل

کانکس اتاق کنترل ساندویچ پانل یا کابین اتاق کنترل نام کیوسک پیش ساخته ای می باشد که تابلوی کنترل یک دستگاه در آن قرار گرفته و شخص اپراتور از طریق…

۰۲ مهر ۹۶
انتخاب کانکس مناسب

انتخاب کانکس مناسب

۱۰ قسمت اصلی یک کانکس که در تصمیم خرید شما نقش اساسی دارند اسکلت و بدنه اصلی کانکس : شاسی کانکس : شاسی معمولا از تیر آهن استفاده می شود…